Seçiminizi Daraltın
Kategori Ayakkabı Beden
Fiyat
    49TL
    230TL
Sıralama:
Görünüm:
Art Bella
Siyah Kadın Loafer
Erkek Çocuk Futbol
79,99 TL
%41 İndirimli
Butigo
Siyah Kadın Sneaker
Erkek Çocuk Futbol
49,99 TL 84,99 TL
%30 İndirimli
Nike
Sarı Unisex Çocuk Halı Saha Ayakkabısı
Erkek Çocuk Futbol
146,93 TL 209,90 TL
Nike
Siyah Unisex Çocuk Halı Saha Ayakkabısı
Erkek Çocuk Futbol
229,99 TL
%40 İndirimli
Puma
One 17.4 Ag Jr Beyaz Kırmızı Erkek Çocuk Krampon
Erkek Çocuk Futbol
137,99 TL 229,99 TL

Çocuk Futbol Ayakkabısı Modelleri

Erkek çocukların en sevdiği sporların başında futbol gelir. Biz de FLO ailesi olarak bunu düşünerek erkek çocuk spor ayakkabı seçkimizi özenle hazırladık. Futbol dünyada en popüler sporların başında gelir. Profesyonel olarak oynamanın dışında ufak bir saha, kale görevi görecek iki direk ya da taş parçası ile oynanabilen futbol için kullanılabilecek en önemli ekipman futbol ayakkabılarıdır. Futbol ayakkabıları oyunun performansına doğrudan etki eder. Ayrıca sonuçta ayakla oynanan bir oyun olan futbolda çocuğunuzun ayağını koruyacak yegane eşya olma özelliği de taşır.

Peki çocuğunuza futbol ayakkabısı seçerken nelere dikkat etmek gerekir?
Çocuklar İçin Doğru Futbol Ayakkabısı Seçimi Futbol ayakkabıları doğrudan performansa etki eder demiştik. Önemli olan sadece bir spor dalını icra etmesi, zaten yetenekli ne giyse oynar bu çocuk demeyin. İster profesyonel ister amatör ister sadece arkadaşlarla eğlence amaçlı olsun doğru ayakkabıyı seçmeniz oyundan her şeyden önce zevk alması için lazım. Doğru futbol ayakkabısını seçmek için oyunun oynanacağı alandan, minik yeteneğin oynadığı pozisyona, ayak yapısından, malzeme seçimine kadar birçok kriter mevcut.

Pozisyon
İşe çocuğunuzun oynadığı ya da oynamayı tercih ettiği oyun pozisyonu ile başlayalım. Bazen çocuklar oyun içinde hep aynı görevi almak isterler bazen de sürekli yer değiştirmeyi tercih ederler. Ayakkabı ihtiyacını tercih ederken çocuğunuzla konuşup gerekirse antrenöründen bilgi alıp oma göre seçim yapmak çok faydalı olabilir. Mesela kaleci olarak oynayan oğlunuzun için ayakkabının yere çok sağlam basması, kaymayı önleyici şekilde dizayn edilmiş olması gereklidir. defansta oynayanların ilk aradığı özellik ayakkabının darbelere karşı koruyucu olmasının yanında yanal hareketleri gerektiği şekilde yapabilmesine izin vermesi gerekir. Orta saha ve kanat oyuncularının dayanıklılık sağlayan aynı zamanda ani hızlanmalara ve yön değiştirmelere cevap verebilen modelleri seçmesi önemlidir. Forvet oyuncuları ise çok hafif, rahatça topa hakim olup gol atmalarına imkan verebilecek ayakkabılara yönlendirilmeleri doğru bir seçim olacaktır.

Saha Tipi
Çocuklarımıza futbol ayakkabısı seçerken oynayacağı futbol sahasının özellikleri çok önemli detaylardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Ayakkabıyı saha şartlarına göre almanın ilk amacı oyun esnasında herhangi bir sakatlanmanın önüne geçmek. Zemine uygun olmayan bir ayakkabıyla oyuna girildiğinde özellikle yağmurlu günlerde kayma, düşme gibi kazalar olabilir. Bunun için çocuğunuzun top koşturacağı sahanın çim, toprak ya da halı saha olup olmadığını baştan tespit etmeniz faydalı olacaktır. Daha sonra zeminin sert mi yumuşak mı olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Örneğin yumuşak zeminler için değiştirilebilir çivilere sahip kramponlu ayakkabılar idealdir. Çim sahalarda, çamur sahalarda değiştirilebilir çivili kramponlar kullanılabilir. Eğer oynanan zemin daha sert bir zeminle değiştirilirse kramponlar sökülerek de bu ayakkabılar kullanılabilir. Yapay çim, beton ya da doğal toprak zeminlerde ise çoklu küçük çivili kauçuk taban futbol ayakkabıları tercih edilmelidir. Bu tip ayakkabılar istenildiği takdirde normal günlük spor ayakkabı olarak da giyilebilir. Çim saha için tasarlanmış futbol ayakkabılarında ise kauçuk çivi veya desenler bulunur. Sert zeminlerde oynamaya da imkan sağlar. Kapalı spor salonlarında futbol oynamak için ise düz tabanlı futbol ayakkabıları tercih edilmelidir. Bu şekilde düz ve pürüzsüz zemine kolay tutunulur. hafif olmalarından dolayı da kolayca hareket edilir.

Çocuklar İçin Futbol Ayakkabısı Malzemesi Seçimi
Futbol ayakkabılarında farklı deri malzemeler ile sentetik malzemeler kullanılabilir. kimi genç oyuncular deri ayakkabıların ayaklarını yumuşakça sarmasından ve kaliteli görünümünden hoşlanırlar. Kimiler de gelişmiş teknolojiler ile üretilmiş sentetik malzemelerden üretilmiş ayakkabıları tercih ederler. Deri malzeme kangurudan danaya, koyundan keçiye farklı hayvanlardan elde edilmiş ürünlerden sağlanabilir. kanguru derisi elde edilmesi zor oluşu itibariyle en pahalı deri cinsidir. Esneme oranı yüksek olduğu için tamamen ayağın şeklini alır ancak mukavemet açısından hassas olur ve çabuk yıpranır. koyun ve keçi derisi suya dayanıklıdır. Kanguru derisine göre daha az esneme yapar ancak daha dayanıklıdır. En dayanıklı deri cinsi dana derisidir. Bu deri malzemeden yapılmış ayakkabıların fiyatları daha makul düzeyde olur. Gerçek deriye alternatif suni deri çocuk futbol ayakkabıları da mevcuttur. fiyatları daha uygun olmakla birlikte gerçek deri kadar esneme yapamazlar. Derinin dışında özel teknolojiler ile geliştirilmiş, ayağı hem performans hem sakatlanma risklerine karşı ekstra koruyan poliüretan ve tekstil malzemeler günümüzün önde gelen Adidas, Nike, Lotto gibi futbol ayakkabı markalarının kullandığı malzemelerdir. Esnekliklerinin yanında su geçirmeme, ayak uç ve topuk kısmında yastıklama detaylarıyla sağladıkları destekler gibi üstün performansa dayalı özellikleri bulunan bu ayakkabılar ayrıca oldukça dayanıklıdır.

Futbol Ayakkabısı Ölçüsü Nasıl Alınır?
Genç futbol tutkunlarına ayakkabı alınırken anne ve babalar hangi ölçüde ayakkabı almaları gerektiğine karar veremeyebiliyorlar. En iyisi çocuğunuza futbol ayakkabısını almadan evvel denetmek. parmak ucu ile ayakkabının burnu arasında baş parmağınızın yarısı kadar bir boşluk kalması çocuğunuzun ayaklarına futbol oynarken yeterli hareketi yapmasını sağlayacak alanı verecektir. Ayakkabıyı denerken çocuğunuzu ayağına futbol oynarken giyeceği çorabı giydirmeye özen gösterin ve buna göre ölçümü yapın. eğer mümkünse siz de ayakkabının içindeki yastıklama detaylarını inceleyin. Gereğinden kalın destekler ayakkabının daha ağır olmasına neden olur ve oyun sırasında çocuğunuzun hareket kabiliyetini azaltır. Küçük delikanlının ister çim, ister halı sahada oynayabileceği, düz ve kramponlu olarak seçebileceğiniz erkek çocuk spor ayakkabı modellerimizi, arzunuza göre poliüretan ve poliüretan tekstil malzemelerden imal edilmiş olarak da tercih edebilirsiniz. Kinetix, Nike, Lotto, Adidas markalarının en şık modellerinin yer aldığı erkek çocuk spor ayakkabı kategorimizde geniş bir beden skalası ve standart siyah rengin dışında saks mavi, yeşil, kırmızı, turuncu gibi dinamik neon renklerdeki alternatif modeller arasından da seçim yapabilirsiniz.

Kapıda Nakit Ödeme
İnternetten ayakkabı alışverişi flo.com.tr ile çok kolay.
60 Gün İade
flo.com.tr'den almış olduğunuz ve hiç kullanmadığınız ürünleri 60 gün içerisinde iade edebilir veya değiştirebilirsiniz.
Kargo Bedava
flo.com.tr'den yapacağınız 125 TL ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA
0850 290 3 356
Müşteri hizmetlerimiz çağrılarınıza haftanın 7 günü 09.00 - 19.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
FLO Sağlıklı Ayakkabı
FLO sağlığınızı düşünür. Rahat oldukları kadar ayak sağlığınızı düşünen 5 nokta teknolojisi sadece FLO'da.
Müşteri Hizmetleri Kurumsal
© 2019 FLO.COM.TR. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
MNM